Група компаній "Інтер Атлетика"
Отже, бігова доріжка - вирішили Ви. Вибрати оптимальний варіант цього типу тренажера ми Вам допоможемо.
Ваш перший крок - механічна або електрична?
Механічна доріжка - найбільш проста і дешева.
Принцип дії такого виду доріжок ґрунтується на тому, що стрічка рухається тільки за рахунок зусиль того, хто біжить. Тобто якщо Ви зупинитесь, то полотно теж встане. Вибір цього типу доріжок звільняє Вас від необхідності підключати до електрики і платити високу ціну. Перевага механічної доріжки також в малій вазі, що дозволяє змінювати дизайн кімнати, у якій встановлена доріжка, і взагалі легко переставляти її в разі потреби. Багато хто відносить до недоліків такої доріжки те, що значна частина зусиль витрачається на подолання опору полотна. Але в цьому можна побачити і елемент силових вправ, вельми корисних на шляху до зниження ваги і корекції фігури.
Навантаження змінюється за рахунок зміни кута нахилу (у найпростіших) або за допомогою гальмування переднього валу механічним або магнітним способом. Для підвищення плавності ходу на передній вал одягають один або два маховика.
Електрична доріжка вважається більш зручною.
Її основною відмінністю є те, що полотно приводиться в рух електродвигуном і яку швидкість Ви встановите, з такою і будете бігти. Звісно, цей тип доріжок коштує дорожче механічних.
Електричні доріжки можна класифікувати таким чином:
Ваш другий крок - вибір розміру полотна.
Розмір полотна важливий для Вашої зручності, адже набагато комфортніше бігти по широкій і довгій доріжці, ніж весь час думати про те, щоб не оступитися.
Ваш третій крок - вибрати спосіб зміни кута нахилу.
У простих моделях є 3-5 фіксованих положень, а в дорогих моделях можлива повна імітація бігу по пересіченій місцевості, це досягається автоматичною зміною кута за заданою програмою.
Ваш четвертий крок - вибір комп'ютерного оснащення доріжки.
Всі доріжки обладнані комп'ютером, виміром швидкості, дистанції, часу тренування і витрат калорій. У більш дорогих моделях є можливість найпростішого програмування, наприклад подачі сигналу після проходження заданої дистанції або закінчення заданого часу тренування, а також передбачений вимірювач пульсу.